Rajd rowerowy o puchar wójta gminy Lubenia

17 WRZ
Tytuł: Rajd rowerowy o puchar wójta gminy Lubenia
Autor: Grzegorz Kyc
W sobotę 12.09.2015 r. przy boisku szkolnym w Straszydlu odbył się rajd rowerowy o puchar wójta gminy Lubenia. Start był zaplanowany na godzinę 11. Aura od samego rana nie była sprzyjająca, jednak w miarę upływu czasu rozpogadzało się. Trasa rajdu zależała od kategorii w jakiej startowali zawodnicy i była podzielona na rundy o długości 2,35km. W każdej kolejnej kategorii ilość rund zwiększała się. Jako pierwsza startowała najmłodsza część uczestników podzielona na dziewczęta i chłopców. Kolejno swój rajd rozpoczynali coraz starsi rowerzyści.
OSP Straszydle uczestniczyło w całym wydarzeniu jako obstawa, wsparcie oraz jednstotka interwencyjna. Wraz z wyposażeniem medycznym oraz wozem strażackim w pogotowiu czekaliśmy obserwując kolejnych zawodników. Jednym z nich był członek naszej straży, prezes Łukasz Solecki. Zapalony rowerzysta był jednym z najlepszych w swojej kategorii i uplasował się na czołowej pozycji. Gratulujemy! Całe wydarzenie było częścią gminnego planu na rzecz promowania aktywności fizycznej mieszkańców gminy Lubenia. Tym samym nasza jednostka posiada na swoim koncie kolejną udaną akcję wspierającą działania lokalnych władz.
Sprawdź wszystkie posty